Лъвиците отново не успяха да преборят Белгия

10-08-2018 21:10 | Малинка Димитрова

Националките на България по волейбол загубиха и втората контрола с Белгия, част от подготовката за Световното първенство в Япония. "Лъвиците" отстъпиха на "фламандките" с 2:3 (25:22, 16:25, 20:25, 25:17, 24:26) в среща, изиграна в "Арена Асарел" в Панагюрище.

Селекционерът Иван Петков даде шанс на почти всички момичета в мача.

Нашите момичета тръгнаха силно в първата част и спечелиха с добра разлика, повеждайки в резултата. В следващите две части белгийките владееха терена и така обърнаха нещат в своя полза. Четвъртият гейм отново бе за нащите момичета, които не оставиха шанс на опонента. Така двубоят влезе в тайбрек.

Там момичетата на Иван Петков доминираха почти до края - в ключовите моменти обаче волейболистките на Герт Ван де Брьок показаха по-силна воля за победа и победиха след 24:26 и 3:2.

В събота и неделя "лъвиците" почиват, а в понеделник следобяд подновяват занимания в София.