Финландия се препоти здраво с Пуерто Рико, но успя

16-09-2018 20:09 | Малинка Димитрова

Мъжкият национален отбор на Финландия записа втори успех на световното първенство в България и Италия. "Суоми" победи драматично Пуерто Рико с 3:2 (25:19, 25:23, 27:29, 21:25, 15:10) след здрава битка в мач от група D на надпреварата.

Състезателите на Туомас Самелвуо диктуваха положението на терена в първите два гейма, след което позволиха на централноамериканците да измъкнат успеха. В четвъртата част отново се усети колебание и в крайна сметка срещата влезе в тайбрек.

Там нещата се уравновесиха и финландците се върнаха в играта и изковаха крайното 3:2

Най-резултатен бе Елвис Крастинс с 18 точки (1 ас), 16 добави Урпо Сивула (1 ас, 1 блокада). За Пуерто Рико Морис Торес "избухна" с рекордните 37 точки (1 блокада, 4 аса)

Финландия е четвърта с 5 точки (2 победи, 2 загуби), Пуерто Рико е на пета позиция с 1 точка (4 поражения). Лидер е Полша с 9 точки

Утре пуерториканците играят с Куба в карибското дерби на групата, а Финландия почива.

Програма и резултати от двубоите в група D - ТУК

---

Тагове: Финландия национален отбор волейбол мъже, Световно първенство волейбол 2018 мъже, Пуерто Рико национален отбор волейбол мъже