Атанасов и Шомон със страхотен старт в ШЛ

10-10-2018 16:10 | Малинка Димитрова

Националът Мартин Атанасов и френският Шомон стартираха сезона със страхотен успех в Шампионската лига. Тимът, воден от бившия национален селекционер Силвано Пранди, се наложи като гост над норвежкия Викинг (Берген) с 3:0 (25:22, 25:12, 25:21) и се нуждае само от два гейма в следващата среща, за да се класира за втория етап. Победата бе факт за 75 минути игра.

Атанасов не се появи в игра, а най-резултатен бе Уасим Бен Тара с  18 точки (1 ас, 2 блокади). 15 точки добави Матей Патак (2 блокади). За опонентите им Ветле Хиланд приключи с 14 точки (1 блокада)

Следващият двубой е на 17 октомври (сряда) от 21:00 ч. б.в. в Реймс.