Левски надигра ЦСКА на старта на шампионата за юношите U20

Левски надигра ЦСКА на старта на шампионата за юноши под 20 години
28-10-2018 19:00 | Ани Колева

Отборът на Левски София победи като домакин ЦСКА с 3:0 (25:22, 27:25, 27:25)  в мач от първия кръг на група А от първенството по волейбол на България за юноши под 20 години. Така младите волейболисти на „сините“, водени от италианския треньор Андреа Буратини и Лъчезар Рангелов започнаха ударно в шампионата, като записаха успех над вечния съперник.

Двубоят противопостави два равностойни съперници, като  бе много оспорван. Волейболистите на „сините“ се наложиха в решителните моменти, кото постигнаха страхотни обрати в края на втория и третия гейм, след като изоставаха с поне 5-6 точки разлика.

В другия мач от този кръг Славия започна с победа, като спечели домакинстото си над Миньор с 3:0 гейма в столичната зала "Панайот Пондалов".

Двубоят Марек – Пирин от първия кръг е отложен, поради гостуването на мъжкия отбор на дупничани на Нефтохимик 2010 (Бургас).

Програма, резултати и временно класиране в група А за юноши U20 вижте тук.