Бг Залъу стартира с бърз успех в Купата на претендентите

06-11-2018 20:32 | Малинка Димитрова

Тимът на Мунисипал (Залъу), воден от българския специалист Николай Желязков, стартира с бърз успех в турнира за Купата на претендентите. Румънският гранд, в който се изявяват Жани Желязков и Мирослав Градинаров, се наложи категорично като гост над черногорския Будучност (Подгорица) с 3:0 (25:16, 25:22, 25:18) в мач от втори кръг, продължил 65 минути.

Така Мунисипал се нуждае само от два спечелени гейма в домакинския си мач следващата седмица, за да продължи към 1/16-финалите на надпреварата, където ще се изправи срещу Стяуа (Букурещ). Мачът-реванш е на 13 ноември (вторник) в Залъу.

Жани Желязков изигра мача на много добро ниво и бе топреализатор с 13 точки (2 блокади). Миро Градинаров приключи с 9 точки (2 аса, 2 блокади). 11 точки добави Разван Флорентин Михалчеа (2 аса, 5 блокади). За Будучност Милутин Павичевич се отчете с 16 точки (2 аса)

---

Тагове: Жани Желязков, Мирослав Градинаров, Николай Желязков, Купа на претендентите волейбол 2019 мъже