Монтана спечели петгеймова битка в Добрич (статистика)

10-11-2018 20:10 | BGvolleyball.com

Монтана спечели с 3:2 (19:25, 25:11, 21:25, 25:22, 15:8) гостуването си на Дoбруджа 07 от четвъртия кръг на волейболната Суперлига.

Въпреки че на два пъти изоставаха в резултата, играчите на Даниел Пеев пратиха мача в тайбрек, който взеха с категоричното 15:8.

Мачът започна равностойно. Домакините натрупаха преднина в края на първата част и поведоха. Вторият гейм премина изцяло под диктовката на гостите, които дадоха само 11 точки на съперника.

До средата на третата част Монтана имаше преднина, но домакините съумяха да изравнят и отново да поведат в геймовете. Гостите не се предадоха и стигнаха до пети гейм. Той започна отлично за играчите на Даниел Пеев, които дръпнаха с 6:2, а малко по-късно с 11:5.

Това е втора победа за Монтана, докато Добруджа 07 допусна втора загуба от началото на първенството.

Виталий Бондар бе най-резултатен с 23 точки (2 аса, 3 блокади), Анти Пойкела добави 20 (4 аса) за Монтана.

За домакините Велизар Чернокожев завърши с 21 точки (1 ас, 1 блокада).

Статистика от мача, благодарение на скаутмена на Монтана Борис Николов, ВИЖТЕ ТУК