Левски отпадна от Европа (статистика, обновено)

06-12-2018 18:25 | Малинка Димитрова

Волейболистите на Левски София отпаднаха от третия по сила евротурнир - Купата на претендентите. "Сините" бяха без играещия треньор Владимир Николов, който остана в София и бяха бяха водени от помощник-треньора Никола Димитров. Родните представители отстъпиха като гости на финландския Перунган Поят (Рованиеми) с 2:3 (21:25, 25:19, 18:25, 25:23, 13:15) в двубоя-реванш помежду им. В домакинския двубой левскарите претърпяха поражение с 1:3 гейма.

В първия гейм скандинавците владееха положението през по-голямата част от времето, като в средата на частта показаха известно колебание и българският тим поведе за кратко. Впоследствие обаче играчите на Хенри Туоми поеха контрола и поведоха с 1:0 гейма.

Втората част бе под диктовката на "сините", които поддържаха темпото до края и спечелиха със стабилна преднина, изравнявайки резултата.

В третия гейм лидерството отново бе в ръцете на финландците, които без проблем увеличиха аванса си. В четвъртата част Левски доминираше и въпреки, че на няколко пъти съперникът се доближи, мачът влезе в тайбрек.

Там волейболистите, водени от Никола Димитров, поведоха от начало, но допуснаха колебание и Перунган взе инициативата, спечелвайки след 15:13 и 3:2 гейма.

Най-резултатен бе Иван Петров с 18 точки (1 ас). 14 добави Трифон Лапков (1 ас), с 11 се отчете Теодор Богданов (2 аса, 3 блокади). За опонентите им Пеету Макинен приключи с 23 точки (2 аса, 3 блокади)

Така на 1/8-финалите финландците ще се изправят срещу френския Поатие, който победи два пъти естонския Саарема.