Раковски изненада неприятно Славия

07-12-2018 17:55 | Малинка Димитрова

Отборът на Раковски (Димитровград) записа трети успех в НВЛ-Жени. Водените от Габриела Айшинова волейболистки изненадаха неприятно състезателките на Славия, след като се наложиха категорично като гости с 3:0 (25:19, 29:27, 25:20) в двубой от шести кръг на първенството.

За славия играха всички опитни волейболистки: Страшимира Филипова, Диана Ненова, Мария Филипова, Ирена Мишонова и Ася Динова.

Момичетата от Димитровград започнаха силно срещата и без проблем поведоха. Във втория гейм беше разковничето, в него Славия поведе с 16:11, но след слабости в посрещане допусна изравняваве 18:18. След това "белите" нямаха острота в атака, а Раковски показа отлична игра в защита и след дълга борба резултатът бе обърнат.

В третия гейм домакините отново имаха водеща роля, но играта се разви идентично. Двубоят вървеше точка за точка до 12:12, след това Раковски направи серия от 9 точки. Състезателките на Славия стопиха част от разликата, но момичетата на Габи Айшинова не дадоха особени шансове на съперничките си и затвориха чисто.

Така Раковски заема четвъртата позиция с 9 точки (3 победи, 3 загуби). "Белите" са на шесто място с 6 точки (2 успеха, 4 поражения).

Следващите двубои са на 8 декември (събота), като Славия излиза срещу Перун. Раковски пък се изправя срещу Берое на 15 декември (събота).