Дунав с трета победа след петгеймова битка

08-12-2018 19:27 | Малинка Димитрова

Тимът на Дунав (Русе) записа трета победа в Суперлигата, след като се наложи драматично като домакин над Черно море с 3:2 (17:25, 25:19, 22:25, 25:23, 15:13) в двубой от осми кръг.

Така русенци заемат деветата позиция в класирането с 9 точки (3 победи, 5 поражения), варненци са на 10-то място с 8 точки (2 успеха, 6 загуби)

Двата отбора си размениха по два гейма, след което мачът влезе в тайбрек. Там играта бе доста оспорвана, но в крайна сметка волейболистите на Петър Шопов се пребориха и изковаха успеха след 15:13 и 3:2 гейма.

В следващия кръг Дунав излиза срещу ЦСКА в зала "Васил Симов", а Черно море приема Миньор. Двубоите са на 12 декември (сряда).