Берое отвя ЦСКА у дома

08-12-2018 20:16 | Малинка Димитрова

Воденият от Петър Дочев тим на Берое (Стара Загора) постигна четвърти успех в НВЛ-Жени, след като победиха категорично над ЦСКА с 3:0 (25:14, 25:15, 25:17) в мач от шести кръг, изигран в зала "Иван Вазов" в града на липите.

Старозагорки владееха положението почти през цялото време, като единствено във втората и третата част позволиха на гостенките от столицата да поведат за кратко.

Топреализатор бе Ваня Върбанова с 14 точки (4 блокада), 12 добави Хелена Перич (2 аса, 1 блокада). За ЦСКА Ивета Станчулова приключи с 11 точки (1 ас)

Така Берое заема втората позиция в таблицата с 12 точки (4 победи, 1 загуба), колкото има и шампионът Марица, но и мач по-малко. Волейболистките на Юлия Димитрова са трети със същия актив, но с по-лошо геймово съотношение.

Следващата среща на Берое е на 11 декември (вторник) - срещу Левски в отложен мач от пети кръг. ЦСКА се изправя срещу Левски на 14 декември (петък) в мач от седми кръг.