Левски с трета победа в НВЛ-жени

Снимка: Иван Бонев
08-12-2018 20:48 | Ани Колева

Волейболистките на Левски надиграха Казанлък с 3:0 (25:22, 25:19, 25:19) в мач от шестия кръг на женското първенство на България, който се игра в столичната зала „Сиконко“.

С това представителките на „сините“ отбелязаха трета победа в първенството, като с една загуба, 9 точки и мач по-малко, поради отложена среща заемат четвърта позиция във временното класиране. Казанлък отбеляза пета загуба, като с една победа и 3 точки е на седмо място в подреждането.

Въпреки тригеймовата победа, успехът не дойде лесно за Левски, като се получи интересн мач, а младият тим на „розите“ доста изпоти съперничките си. Волейболистките на Казанлък играха много нахъсано и бяха достоен опонент на  левскарките. И в трите гейма играта бе равностойна, като двата тима се редуваха за надмощие. В решителните моменти след двадесета точка обаче Левски показа повече опит и наложи волята си, като спечели чиста победа.

Реализатор за победата на Левски бе Моника Кръстева с 18 точки. Елена Бечева добави 14 точки за успеха. За Казанлък най-резултатна бе Мариела Салиева с 14 точки.

Програма, резултати и временно класиране в НВЛ-жени вижте тук.