Перун лидер в група Д-1 за девойки U20

Волейболистките на Перун (в червено) са лидери в група Д-1, без загуба в два поредни турнира. Снимки: ВК ЙЕБ Шумен 05
22-01-2019 14:34 | Ани Колева

Волейболистките на Перун (Варна) спечелиха втория турнир от предварителна група Д-1, в първенството по волейбол на България за девойки под 20 години.

Надпреварата се проведе в шуменската зала "Младост", като за втори път четирите отбора-участници в този поток играха всеки срещу всеки. По пътя към първото място Перун отбеляза три победи над съперниците си. Най-оспорвана и атрактивна бе последната среща от турнира, в която варненки надиграха домакините от ЙЕБ Шумен 05 с 3:1 гейма.

Срещата започна равностойно, а резултатът вървеше точка за точка , като домакините поведоха с 18:15 , но варненки направиха обрат и спечелиха първия гейм с 25:22. Във втората част зарядът бе още по-голям, като шуменки натиснаха със сервиз и това наклони везните в тяхна полза и те взеха гейма за равенството 1:1. В третият гейм градусът на напрежението се покачи, а до 18 точка водачеството често се сменяше. В крайна сметка Перун надделя и и затвори гейма в своя полза. Четвъртият гейм, продължил 37 минути бе и решаващ за срещата. Много обрати, драма, оспорване на съдийските решения, неспасяеми топки, върнати в игра от двете страни на мрежата доведоха до още повече емоции за съперници и публиката. В крайна сметка варненки се наложиха в мача, след 2 часа и 10 минути борба.

След втория турнир лидер в група Д-1 е Перун (Варна) с шест победи и 18 точки. На втора позиция е тимът на ЙЕБ - Шумен 05", следван от Дунав (Русе). Четвърти е ДКС Варна , които до момента нямат победа.

Резултати и класиране в група Д-1 вижте тук.

Надпреварата в група Д-1 продължава с трети турнир, който ще бъде на 16 и 17 януари във Варна. първенецът от тази група получава директна квота за държавните финали на България, вторият и третият отиват на допълнителни квалификации.

---

Тагове: Волейбол девойки под 20 години 2019, Перун, ЙЕБ Шумен 05, Дунав, ДКС Варна