Арда  Добруджа 07  Казанлък Волей  КВК Габрово  Левски  Левски Бол  Марек Юнион-Ивкони  Марица  Миньор  Монтана  Нефтохимик 2010  Пирин  Славия, Славия-СУ  Сливен  ЦСКА, ЦСКА-Демакс

"Българският" Трентино спечели трофея Солере Рамонда

Шрифт:
18-10-2010 10:45 | Автор: Ани Колева

"Българският" Итас Диатек Трентино (Тренто, Италия), воден от родния селекционер Радостин Стойчев, записа нов успех в предсезонната си подготовка, съобщава официалният сайт на клуба.

Пред близо 2000 фенове в зала ПалаТренто домакините победиха Сислей (Тревизо) с 3:1 (25:17, 21:25, 25:19, 25:23) и спечелиха мача, който е символичен финал за Купа Солере Рамонда.

В двубоя участие за Трентино не взе българският топнападател Матей Казийски, който е в почивка и ще пропусне първият мач на своите за шампионата.  За Сислей пък не игра звездата Алесандро Феи.

Мачът бе оценен от двамата треньори Радостин Стойчев и Роберто Пиаца като полезна проверка, предоставяща информация за състоянието на тимовете, непосредствено преди началото на италианското първенство на 24 октомври.

Най-резултатни за Трентино бяха новото попълнение- чехът Ян Щокр, който отбеляза 26 точки, и кубинецът Османи Хуанторена с 23 точки.  Българските състезатели Цветан Соколов и Валентин Братоев бяха сред резервите, като и двамата влязоха за малко в мача.

"Победата над Сислей е важен успех за нас", заяви след мача треньорът на домакините Радостин Стойчев.  "Надиграхме съперника и това е положително, но сме далече от нужното ниво за доброто ни представяне в шампионата. Изисква се подобряване на показателите в посрещане.  Доволен съм от Ян Щокр, който завърши с 58% успеваемост в нападение и цялостната игра на Рафаел", допълни българският специалист.

LIVE: Звезди 94 - Локомотив, 3-4 място, турнир Иван Николов
18.Dec.2014 12:30
Play
Анкета

Как ще се представи Марек Юнион-Ивкони (Дупница) в четвъртия си мач от Шампионската лига срещу испанския КАИ (Теруел) в Самоков?