България удари Гърция, запазва шансове за осминафинали на европейското първенство

27-08-2019 21:05 | BGvolleyball.com

Женският национален отбор на България записа първа победа на европейското първенство. "Лъвиците", водени от Иван Петков, надиграха категорично Гърция с 3:0 (25:22, 25:17, 25:17) в мач от група А на надпреварата, изигран в турската столица Анкара.

Родните представителки заемат четвъртата позиция с 4 точки (1 победа, 3 загуби), гъркините са трети с 6 точки (2 успеха, 2 поражения)

Българските националки доминираха в първите две части и без проблем поведоха в резултата. В началото на третия гейм гъркините се доближиха до съперничките си, но не съумяха да преодолеят дистанцията. Състезателките на Иван Петков дръпнаха и затвориха чисто, поздравявайки се с чист успех.

Най-резултатна бе Мирослава Паскова с 13 точки (2 блокади), 11 точки добави Нася Димитрова (4 блокади). За тима от южната ни съседка Анти Василантонаки бе над всички с 19 точки ( 3 блокади), 11 точки реализира Олга Страндзали (1 блокада)

Утре (28 август) българките почиват, а в четвъртък (29 август) срещат Финландия. Гъркините ще изиграят утре последния си мач от груповата фаза - срещу Сърбия.

Статистика от мача - ТУК

Фотогалерия - ТУК

---

Тагове: България национален отбор волейбол жени, Европейско първенство волейбол 2019 жени