България U17 не успя да пребори Гърция

28-11-2019 19:45 | BGvolleyball.com

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 17 години, воден от Теодора Бечева, претърпя трета загуба в евроквалификацията. Младите "лъвици" отстъпиха на Гърция с 1:3 (18:25, 25:20, 22:25, 10:25) в трета среща от зоналната квалификация за европейското първенство 2020, изиграна в турския град Балъкесир.

Родните състезателки са пети с 0 точки (3 загуби), представителките на "елините" са четвърти с 3 точки (1 победа, 2 поражения).

Гъркините започнаха ударно в първата част, с голяма преднина и без проблем затвориха. Във втория гейм българките показаха съвсем друго лице и стартираха с 8:0. Постепенно съперничките им намалиха дистанцията, но нашите момичета устояха и изравниха резултата на 1:1 гейма.

В третата част ситуацията се повтори - волейболистките на Теодора Бечева държаха инициативата през по-голямата част от времето. В ключовите моменти гръцките състезателки се окопитиха и успяха да преодолеят противника. Така те отново излязоха напред след 25:22 и 2:1.

Четвъртият гейм премина изцяло под диктовката на южните ни съседки, които оставиха "лъвиците" на 10 точки.

Утре (29 ноември) родните представителки срещат Сърбия в последен мач, а Гърция почива. В събота (30 ноември) момичетата на Кристос Триантафилополус играят срещу Румъния.

Припомняме ви, че първенецът от турнира получава директна квота за Евроволей 2020. Останалите четири тима продължават борбата във втори кръг на европейските квалификации през април следващата година.