Петъчен маратон: Мегасблъсък и дербита в Суперлигата, както и три мача от НВЛ-жени

Снимка: Архив.
29-11-2019 09:50 | BGvolleyball.com

Истински волейболен маратон предстои днес (29 ноември). Ще се изиграят цели осем мача в петъчния ден - пет срещи от осми кръг на Суперлигата при мъжете и три от седми кръг на НВЛ-жени.

Мегасблъсъкът на кръга в мъжкото първенство е между шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) и носителя на Купата и Суперкупата на България Хебър (Пазарджик). Битката започва в 18:30 ч. в зала "Младост". Мачът е телевизионене и ще бъде предаван пряко по Diema Sport 2.

Двата отбора са основни фаворити за шампионската титла през този сезон, залагайки на суперселекциите си. Дали домакинският фактор ще върне бургазлии на победния път, или серията от успехи на "тигрите" ще продължи, предстои да разберем.

Хебър е лидер в класирането с 19 точки (7 победи от 7 мача), Нефтохимик е втори със същия актив, но с баланс 6:1.

По същото време е и дербито между ЦСКА и Добруджа 07 (Добрич). "Червените" са девети в таблицата с 9 точки и 3 победи и 4 поражения, добруджанци пък са трети с 13 точки (4 успеха, 3 загуби). "Зелените" от Добрич натрупаха пасив от три поредни поражения, което доведе до освобождаването от поста на старши треньора Пламен Христов. В гостуването си Иван Станев и съотборниците му ще бъдат водени от  техническия директор и помощник-треньор Пламен Великов. Столичният тим пък се поздрави с категоричен успех в последната си среща - със Славия и ще преследва нов такъв и в днешния мач.

Половин час по-рано започват другите три двубоя от кръга - между Славия и Черно море, Пирин и Марек Юнион-Ивкони и Арда (Кърджали) и Монтана.

Двубоят между "белите" и "моряците" едва ли ще промени нещо в класирането - волейболистите на Северин Димитров са 12-и без успех до момента и само два спечелени гейма, а варненци са десети с 4 точки (2 победи, 5 загуби).

Дербито на Югозапада е не по-малко любопитно. Домакинът Пирин е на осмата позиция с 11 точки (3 победи, 4 загуби), гостите от Дупница са пети с 12 точки и баланс 4:3. В срещите помежду им през миналия сезон двата отбора си размениха по една победа - с 3:0 и 3:2 гейма. Който и да спечели двубоя, ще укрепи позициите си в таблицата, или ще се изстреля нагоре - в зависимост и от развоите да другите мачове.

Съставът на Монтана гостува на Арда (Кърджали), като ще направи всичко възможно да запази победния си ритъм, а с това и да излезе напред. В момента волейболистите от Северозапада са четвърти с 13 точки и баланс 4:3, като в последните си мачове повалиха ЦСКА и Добруджа. Кърджалийци са на предпоследната 11-а позиция с 4 точки (1 успех, 6 поражения) - евентуална изненада и победа може да им донесе 10-о място.

Три от срещите от последния за полусезона кръг в НВЛ-жени ще се изиграят именно днес.

В 16:00 ч. започва битката между ЦСКА и Казанлък Волей - трети и пети в класирането. "Червените" имат в актива си 10 точки (4 успеха, 2 загуби), "розите" са със 7 точки (3 успеха, 3 поражения). В последния кръг и домакините, и гостите претърпяха поражения - с 0:3 гейма от Марица и 1:3 гейма от Берое.

Вицешампионът Левски ще гони шестата си победа този сезон, срещу осмия в подреждането Перун (Варна). Състезателките от столичния клуб са втори във временното класиране с 15 точки и имат само една загуба - от шампиона Марица (Пловдив). Варненки пък за втори пореден сезон записват негативна серия и имат шест поредни поражения. Миналата година като дебютант успяха да спечелят само гейм.

В 18:00 ч. в Стара Загора Берое и Славия ще се изправят един срещу друг. "Зелено-белите" са четвърти с 10 точки и имат еднакъв брой успехи и поражения до момента - 3:3. Славистките пък са предпоследни с 5 точки (1 победа (над Перун), 5 загуби (две с 2:3 гейма)). Старозагорки се очертават като фаворит в срещата, имайки предвид домакинския фактор, но в същото време не означава и пренебрегване на противника.