Добруджа не даде гейм на ЦСКА и се върна на победния път

29-11-2019 20:35 | BGvolleyball.com

Добруджа 07 прекъсна негативната серия от три поредни загуби. В среща от осми кръг на волейболната Суперлига тимът от Добрич победи като гост ЦСКА с 3:0 (25:22, 25:20, 30:28).

Мачът се игра тази вечер в зала "Васил Симов" в София.

Добруджа бе воден от техническия директор и помощник-треньор Пламен Великов, тъй като само преди два тима старши треньорът Пламен Христов бе освободен.

Първата част започна равностойно, като постепенно гостите взеха преднина и дръпнаха с 20:15. ЦСКА се доближи на точка, но в края Добруджа отново взе превес и поведе.

Гостите водеха играта почти през целия втори гейм и удвоиха аванса си. Третата част бе изключително оспорвана, като тимът от Добрич показа по-здрави нерви и издържа на напрежението като не позволи на ЦСКА да вземе гейм.

Жулиен Георгиев бе най-резултатен в мача с 18 точки (4 аса), Пламен Шекерджиев отбеляза 17 точки (4 аса, 3 блокади) срещу бившия си тим. Димитър Маринков добави 10 точки (2 аса, една блокада) за Добруджа.

За ЦСКА Мартин Павлов записа 12 точки, Христо Цветанов завърши с 11 (една блокада).