Монтана записа пета победа в Суперлигата

Снимка: Архив.
29-11-2019 19:50 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Монтана записаха трета поредна и общо пета победа. Воденият от Даниел Пеев тим надигра категорично като гост Арда (Кърджали) с 3:0 (27:25, 25:18, 25:22) в двубой от осми кръг, изигран в зала "Арзепос".

Монтана е на четвърто място в таблицата с 16 точки (5 успеха, 3 поражения), колкото и третият Добруджа 07. Кърджалийци са 11-и с 4 точки (1 победа, 7 загуби)

Състезателите от Северозапада тръгнаха силно в първата част, след което домакините успяха да ги настигнат. Монтанчани обаче отново взеха инициативата и поведоха. Играта бе равностойна в следващите минути, но в крайна сметка гостите спечелиха гейма.

Вторият гейм започна добре за играчите на Даниел Пеев, впоследствие тимът от родопският град обаче показа друго лице. Това продължи до средата на частта, след което ролите отново се размениха и Монтана увеличи аванса си.

Третата част стартира под диктовката на гостите. Лидерството се разменяше почти до края на гейма, в ключовите моменти обаче те отново излязоха напред и записаха чиста победа.

В следващия кръг Монтана среща Нефтохимик 2010 (Бургас), а Арда гостува на Добруджа 07.