Славия подчини Берое в петгеймова драма в Стара Загора

29-11-2019 20:10 | BGvolleyball.com

Волейболистките на Славия надиграха Берое (Стара Загора) с 3:2 (13:25, 25:21, 17:25, 25:23, 15:13) в мач от седми кръг на женското първенство на България, който се игра в старозагорската зала „Иван Вазов“.

С това „белите“ отбелязаха втора победа в шампионата, като с пет загуби и 7 точки заемат седмо място във временното класиране на НВЛ-жени. Тимът на Берое записа четвърта загуба в първенството, като с три победи и 11 точки  заема четвърто място в подреждането.

Двубоят продължи близо два часа, като имаше последователна смяна на водачеството в геймовете. В тайбрека борбата продължи равностойно поти до самия му край. В крайна сметка в решителните минути по-голяма устойчивост  показаха славистките, които наложиха волята си с 15:13 и извоюваха крайния успех.

Статистика от мача можете да видите тук.

Резултати и класиране в НВЛ-жени вижте тук.