Левски с пета победа в Суперлигата след драматичен обрат в Русе

Снимка: Архив.
30-11-2019 19:50 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Левски София записа пета победа в Суперлигата, след като се наложи драматично като гост над Дунав (Русе) с 3:2 (13:25, 20:25, 25:18, 27:25, 15:13) в последен мач от осми кръг, изигран в крайдунавския град, продължил почти два часа и половина.

Така момчетата на Андрей Жеков запазват шестата си позиция в класирането, като имат 13 точки в актива си (5 успеха, 3 поражения). Състезателите на играещия треньор Данаил Милушев са седми с 12 точки (4 победи, 4 загуби)

В първите две части домакините диктуваха положението и поведоха в резултата.

Ролите се размениха в третия гейм, където състезателите на столичния гранд показаха съвсем различно лице и вдъхновена игра. Волейболистите на Андрей Жеков намалиха пасива си на 1:2 гейма.

Четвъртата част тръгна под диктовката на русенския тим, но впоследствие столичани догониха съперника. В ключовите моменти борбата бе за всяка топка и всяка точка, но в крайна сметка "сините" изравниха и вкараха мача в тайбрек.

Там левскарите имаха предимство от начало, но отборът домакин успя да се доближи. Играта бе равностойна в следващите минути, момчетата на Андрей Жеков набраха инерция и излязоха напред, поддържайки макар и крехка преднина. Атака на Марк Макгивърн сложи край на срещата при 15:13 и крайното 3:2 гейма.

Топреализатор за "сините" бе Гордан Люцканов с 24 точки (3 аса, 1 блокада), който направи пореден страхотен мач. Методи Ананиев се разписа с 13 точки (2 аса). За русенци Мартин Кръстев бе над всички с 21 точки (2 аса, 8 блокади!), с 14 точки се отчете Ангел Павлов (2 аса).

В следващия кръг Левски среща Пирин (Разлог) в зала "Христо Ботев", а Дунав гостува на Хебър (Пазарджик). Двубоите са на 7 декември (събота).