Ботев остава непобеден, Сливнишки герой с домакински обрат над Тетевен

Волейболистите на Сливнишки герой надиграха Тетевен след пълен обрат от 0:2 до 3:2 гейма. Снимки: Бисер Тодоров
01-12-2019 13:00 | BGvolleyball.com

Отборът на Ботев (Луковит) продължава успешното си представяне през настоящия сезон в Западната група от второто ниво на волейболния шампионат при мъжете - Висшата лига, като оглавява класирането без загуба до момента.

В шестия кръг на първенството волейболистите на Ботев победиха като домакини Ботев (Ихтиман) с 3:0 (25:7, 25:13, 25:14) и отбелязаха пети пореден успех, като са първи с 14 точки Тимът на Ихтиман е на шесто място с две победи, четири загуби и 5 точки.

Страхотен успех постигна тимът на Сливнишки герой, който надигра Тетевен Волей с 3:2 ( 14:25, 17:25, 25:22, 26:24, 15:10) след като изоставаше с 0:2 гейма, но направи пълен обрат пред собствена публика в „Арена Сливница“.

Гостите от Тетевен поведоха убедително в първите два гейма, като ги спечелиха. Играта на домакините не вървеше, което обаче не отказа треньора на сливничани Мартин Стоев и той предприе  промени в състава. Това доведе до спечелване на третия гейм и неговите състезатели се върнаха в играта.

Гостите се виждаха победители в мача, след като в четвъртата част те имаха на моменти преднина от пет точки. Не така мислеха обаче младоците на Стоев и отново взеха драматично гейма с 26:24. Това сякаш сломи съперника.  В тейбрека волейболистите на Сливнишки герой бяха безкомпромисни и го спечелиха с 15:10, а с това извоюваха и крайната победа.

Успехът е втори с подобен обрат, след като на 16 ноември Сливнишки герой надви и Миньор (Перник) с 3:2 гейма. Въпреки успеха обаче, тимът от Сливница е на седмо място с две победи, четири загуби и 4 точки. Съставът на Тетевен е на четвърта позиция с три победи, две загуби и 10 точки.

С домакински успех в този кръг се поздрави и отборът на Миньор (Перник), който надигра Звездец (Горна Малина) с 3:1 (25:21, 25:12, 20:25, 25:15). Това е четвърта победа за перничани, които с две загуби и 13 точки се намира на второ място в подреждането. Тимът на Горна Малина е на осмо място, с едни победа, четири загуби и 4 точки.

Победа пред собствена публика записа и съставът на Град (Белоградчик), който надигра Етрополе с 3:0 (25:21, 25:19, 25:20). Успехът е четвърти за представителите на Белоградчик, които са трети в таблицата, с две загуби и 12 точки. Съставът на Етрополе е последен, без успех и 1 спечелена точка.

Програма, резултати и временно класиране в Западната група вижте тук.

Фотогалерия от мача Сливнишки герой - Тетевен Волей - ВИЖТЕ ТУК.

---

Тагове: Национална волейболна лига 2020 Висша лига, Град, Звездец, Сливнишки герой, Ботев Луковит, Ботев Ихтиман, Тетевен волей, Миньор