България срещу Германия в полуфиналите на олимпийската квалификация

08-01-2020 20:53 | BGvolleyball.com

Мъжкият национален отбор на България ще играе срещу домакина Германия в полуфиналите на континенталната олимпийска квалификация в Берлин. До този развой се стигна, след като Бундестимът остана на втора позиция в класирането в група А на турнира. От своя страна, родните състезатели победиха драматично европейския шампион Сърбия с 3:2 гейма  в група В и го оставиха извън играта.

Лидерската позиция бе заета от Словения, след победата над Чехия с 3:1 (25:12, 28:26, 19:25, 28:26) в последния двубой от груповата фаза.

Момчетата на Алберто Джулиани имат в актива си 8 точки (3 победи), чехите са четвърти с 1 точка (3 поражения).

Най-резултатен бе Ян Кожамерник с 15 точки (1 ас, 3 блокади), 13 добави Тончек Щерн. С 12 точки се разписа Рок Можич (2 аса). За съперника Патрик Индра бе над всички с 19 точки (5 аса, 1 блокада).

Така на полуфиналите Словения ще срещне Франция, която остава на втората позиция в група В.

Срещите ще се изиграят от 18:00 и 21:10 ч. б.в.

---

Тагове: България национален отбор волейбол мъже, Германия национален отбор волейбол мъже, Словения национален отбор волейбол мъже