България U18 отстъпи на Турция

11-01-2020 19:13 | Ани Колева

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 18 години, който е воден от Мартин Стоев, записа първо поражение в европейските квалификации за тази възраст. Младите "лъвове" отстъпиха с Турция с 1:3 (19:25, 25:18, 20:25, 21:25) във втория двубой от първия кръг от пресявките за Евроволей 2020, който е на зонален принцип. Срещата се изигра в зала "Христо Ботев" в София.

България отбеляза трудно начало в мача, като волейболистите ни стартираха малко сковано. След слабости в посрещане и след няколко лични грешки, съперникът поведе с 15:12 и 17:13. До края нашите момчета не успяха да излязат от ситуацията и Турция спечели гейма, като поведе с 1:0

Във втория гейм нашите волейболистите ни показаха друго лице и поеха водачеството. Посрещането се стабилизира и се увеличи успеваемостта в атака. Два бомбени сервиса на Владимир Гърков увеличха преднината до 15:8. Българският отбор продължи да доминира. Геймът завърши с ас на Гърков за 24-а точка и накрая турците сгрешиха от сервис, слагайки край при 25:18.

Третата част бе доста оспорвана - играта вървеше точка за точка. Впоследствие при 12:12 се получиха две много дълги разигравания, които бяха спечелени от турците и те излязоха напред. Селекционерът Мартин Стоев направи смяна - на мястото на Георги Татаров се появи вторият диагонал Апостол Боянов. Последваха нови грешки, които увеличиха ореднината на турците. Георги Татаров се върна на терена. Съперниците обаче бяха повече от стабилни в защита, бориха се за всяка топка и отново се наложиха, като поведоха с 2:1 гейма.

В четвъртия гейм младите "лъвове" започнаха добре, като положението се запази до 12:8. В този момент състезателите на Мартин Стоев се пропукаха в посрещане и позволиха да бъде изравнен резултатът. Грешка на турците от сервис обърна резултата в наша полза. След това играта отново бе доста оспорвана - до 19:19. Две грешки на нашите момчета и блокада на турците оформиха разлика в полза на противника 22:19. Грешка от сервис на Владимир Гърков сложи край на частта и на мача.  Българските волейболисти не успяха да реализират силното си оръжие – сервиса, допуснаха повече грешки и позволиха на противника да ги надиграе.

Най-резултатен бе Владимир Гърков с 14 точки (3 аса), по 11 точки реализира Александър Николов (1 блокада) и Георги Татаров (3 блокади). За съперника Берк Дилменлер приключи с 12 точки (1 блокада).

Утре (12 януари) България среща Сърбия в 17:00 ч., Турция се изправя срещу Румъния в 19:30 ч.

Програма на европейската квалификация в София вижте тук.

---

Тагове: България национален отбор волейбол юноши под 18 години, Европейска квалификация волейбол 2020 юноши под 18 години