Турция спечели олимпийска квота за Токио 2020

13-01-2020 09:28 | BGvolleyball.com

Волейболистките от женския национален отбор на Турция се класираха за Игрите в Токио 2020. Момичетата на Джовани Гуидети победиха категорично Германия с 3:0 (25:17, 25:19, 25:22) в големия финал на европейската олимпийска квалификация, който се игра пред над 5300 зрители в зала "Омниспорт" в Апелдоорн (Нидерландия).

По този начин туркините взеха реванш за загубата си от Бундестима в предварителната група на турнира с 1:3 гейма и спечелиха последната квота за зона Европа за Токио 2020. Турция ще играе едва за втори път в своята история на Олимпиада след Лондон 2012. От друга страна Германия ще пропусне четвърта поредна Олимпиада, след като игра за последно в Атина 2004.

Най-полезна за Турция бе Ханде Баладън с 18 точки (1 блок, 1 ас, 59% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) за победата. Капитанката Еда Ердем добави още 14 точки (2 блока, 3 аса и 56% ефективност в атака) за успеха

За Бундестима Луиза Липман реализира 17 точки (1 ас и 46% ефективност в атака). Ханна Ортман добави още 14 точки (2 блока, 3 аса, 33% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане).