Добруджа спечели дербито с Марек след петгеймов трилър

Снимка: Архив.
08-02-2020 19:58 | Малинка Димитрова

Тимът на Добруджа 07 (Добрич) се поздравиха с 11-а победа в Суперлигата, след като надделяха драматично като гости над Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:2 (25:19, 25:22, 30:32, 21:25, 15:10) в двубой от 15-и кръг, продължил повече от два часа и половина.

Добричлии са трети в таблицата с 33 точки (11 успеха, 4 поражения), дупничани са пети с 28 точки (9 победи, 6 загуби).

Момчетата на Петър Шопов взеха инициативата от началото на двубоя, като поведоха без проблем. Във втората част домакините тръгнаха добре и играта се завърза. При 14:13, при опит за защита, контузия получи либерото Владислав Иванов, който трябваше да напусне терена. В тази ситуация се получи принудителна рокада, като на негово място на поста либеро започна да играе полевия нападател Костадин Стойков, а като посрещач на терена влезе Яни Георгиев.  След равностойна игра, във важните моменти добруджанци отново наложиха волята си и увеличиха аванса си с 2:0 гейма.

Третият гейм бе най-оспорван. Въпреки, че отначало дупничани бяха доминиращи, постепенно съперникът се доближи. Това мобилизира волейболистите от Югозапада и те успяха да задържат предимството си. След 20-та точка обаче двата тима се "залепиха" един за друг. Пасивът бе намален след 8 геймбола и 32:30 за дупнишките играчи.

Четвъртата част започна под диктовката на Марек, след което домакините намалиха темпото. Те обаче останаха доминиращи и едва след 18-а точка се завърза интрига за кратко. Състезателите на Виктор Карагьозов се откъснаха и изравниха резултата.

Мачът влезе в тайбрек - там в по-голямата част от времето Добруджа доминираше и в крайна сметка без много усилия се поздрави с победата.

В следвашия кръг Добруджа среща Левски в зала "Добротица", на 15 февруари (събота). Марек играе срещу Арда (Кърджали) навръх 14 февруари.