Люлин с трета поредна победа в Западната група на Висшата лига след разгром над Етрополе

Снимка: Архив.
09-02-2020 12:20 | Малинка Димитрова

Тимът на Люлин (София) записа трета поредна победа в Западната група на второто ниво от волейболния шампионата при мъжете - Висшата лига. Волейболистите на Ангел Кошеджийски надиграха категорично като домакини Етрополе с 3:0 (25:21, 25:18, 25:23) в среща от 14-и кръг на първенството.

Столичани са трети в таблицата с 23 точки (7 успеха, 5 поражения), етрополци са осми с 8 точки (2 победи, 10 загуби)

Състезателите на Люлин доминираха през по-голямата част от срещата. В последния трети гейм гостите набраха инерция и поведоха с добра преднина, но не съумяха да запазят предимството си и съперникът се поздрави с чист успех.

Драматичен успех постигна съставът на Град (Белоградчик). Момчетата на Христо Христов надделяха над Тетевен Волей с 3:2 (25:17, 25:21, 11:25, 13:25, 15:8), като това бе четвъртата им поредна победа.

Играчите от Северозапада са втори във временното класиране с 25 точки и баланс 9:4. "Зелените" са на шестата позиция със 17 точки (5 успеха, 6 поражения)

Домакините нямаха особени проблеми в първата част и затвориха с добра преднина. Във втория гейм Град също имаше водеща роля, но на моменти волейболистите на Петър Мечкаров се доближаваха. Въпреки това тимът от Белоградчик излезе от ситуацията.

В следващият гейм тетевенци бяха безапелационни, като се откъснаха от съперника с огромна преднина и не позволиха да довърши започнатото в първите два. Ситуацията бе идентична и в четвъртата част. Така развоят на срещата се определи от тайбрек.

В него Град показа друго лице и в крайна сметка стигна до крайния успех след 15:8 и 3:2 гейма.

Доста по-лесно се справи с противника си Ботев (Луковит). Непобеденият до момента тим надигра Миньор (Перник) в три гейма (25:16, 25:12, 25:11) и записа нови три точки в актива си.

Луковитци имат 35 точки (12 победи), перничани са пети с 19 точки (6 успеха, 7 поражения)

Волейболистите на Ботев диктуваха изцяло положението на терена и се поздравиха с успеха за 62 минути.

Категорична победа (трета поредна) записа и Сливнишки герой (Сливница). Момчетата на Мартин Стоев надиграха Ботев (Ихтиман) с 3:0 (26:24, 25:21, 25:22) и се изкачиха на четвъртото място в класирането.

Сливничани са със 17 точки (7 победи, 5 загуби), играчите от Ихтиман са девети с 5 точки (2 успеха, 11 поражения)

В първата част играта бе доста оспорвана в ключовите моменти, като двата тима се движеха близо един до друг. Ерик Стоев и съотборниците му обаче показаха воля и дух и измъкнаха гейма. В следващите два гейма обаче Сливнишки герой не срещна проблеми и записа чист успех.