Дунав пребори Славия за победа №6

Снимка: Архив.
11-02-2020 20:13 | Малинка Димитрова

Тимът на Дунав (Русе) постигна шеста победа в Суперлигата, след като се наложи над Славия с 3:1 (23:25, 25:20, 25:22, 25:15) в изтеглен двубой от 16-и кръг, изигран в зала "Панайот Пондалов".

Русенци са осми в класирането с 18 точки (6 успеха, 9 поражения), "белите" са последни с 2 точки (1 победа, 15 загуби)

Двата отбора започнаха равностойно в срещата, след което славистите поведоха убедително. Впоследствие играта тръгна точка за точка, като това продължи до 16-та точка. Волейболистите на Северин Димитров отново излязоха напред и затвориха гейма при 25:23.

Във втората част играчите на Славия имаха предимство, но момчетата на Данаил Милушев успяха да ги настигнат и да обърнат резултата. До края столичният тим се доближи на точка до съперника, но в крайна сметка резултатът бе изравнен.

До средата на третия гейм русенци доминираха, след което се завърза интрига и "белите" отново взеха превес. Състезателите от крайдунавския град показаха характер и увеличиха аванса си на 2:1 гейма.

Решителната четвърта част протече изцяло под диктовката на играчите на Дунав и те записаха триточков успех.

Утре волейболистите на Дунав гостуват на ЦСКА, в отложен мач от XIV кръг на Суперлигата, като срещата е от 18:00 ч. в зала "Васил Симов".