Хебър водач в група В за юноши U20 след шеста поредна победа

Младите волейболисти на Хебър отбелязаха шеста поредна победа в група В
13-02-2020 12:01 | Ани Колева

Отборът на Хебър продължава да е водач във временното класиране на предварителна група В (обхваща отборите от Южна България) на първенството по волейбол на България за юноши под 20 години, след подновяването на пролетния полусезон.

В мач от шести кръг пазарджиклии надиграха Пан Волей (Панагюрище) с 3:0 (25:5, 25:3, 25:9) за по-малко от 60 минути игра. Тимът, воден от Иван Иванов, имаше пълна доминация и даде само 17 точки на съперника за трите гейма на мача. Така Хебър записа шеста победа от шест мача и е първенец с 18 точки. Пан Волей е на шеста позиция без точка досега.

Чиста победа в този кръг записаха и волейболистите  на ПСК Локомотив (Пловдив), които се наложиха над Левски (Карлово) с 3:0 гейма. Така пловдивчани отбелязаха четвърта победа, като с две загуби и 12 точки са на трета позиция. Съставът на Карлово е пети, с един успех пет загуби и 3 точки.

В последна среща от този кръг Виктория Волей (Пловдив) постигна тригеймов успех като гост над Родопа (Смолян) с 3:0 (25:14, 25:14, 25:23) за 70 минути игра. С това викторианците заемат второ място в класирането с актив от 15 точки (5 победи и 1 загуба). Представителите на Родопа са четвърти с 6 точки.

Програма, резултати и временно класиране в група В вижте тук.

Първенецът от крайното класиране на група В получава директна квота за държавните финали за юноши под 20 години. Следващите два  класирането, съответно вторият и третият ще играят на допълнителни квалификации за държавни финали.