Тетевен загуби първи два гейма, Троян Волей се завърна на победния път в група Е

Снимка: Архив.
26-02-2020 11:50 | BGvolleyball.com

Отборът на Тетевен Волей за юноши под 20 години загуби първи два гейма в група Е на държавното първенство за тази възраст. Състезателите на Илиян Иванов се поздравиха със седми пореден успех, но той дойде след 3:2 гейма в драматично гостуване на връстниците им от Монтана.

"Зелените" продължават да са лидер в класирането с 20 точки в актива (7 победи), а монтанчани буквално им дишат във врата с 19 точки, но и са с мач повече (6 успеха, 2 загуби).

Победа след пет поредни поражения записаха съседите им от Троян Волей. Момчетата на Анатоли Пенев надделяха над съперниците си от Локомотив (Червен бряг) с 3:1 гейма

Въпреки това те остават на последното шесто място с 5 точки и баланс 2:5, Локомотив е трети с 9 точки и мач повече (3 успеха, 5 поражения)

Втора победа в първенството този сезон постигнаха и играчите на Ботев (Враца). Врачани се справиха в четири гейма с Град (Белоградчик) - (25:18, 25:19, 23:25, 25:17) в двубой от осми кръг.

Във вторник (3 март) ще се изиграе отложеният мач от седми кръг - между Троян Волей и Тетевен Волей.

Няма директна квота за държавни финали в тази група. Първият ще добие право за участие на квалификации за държавни финали.