Нефтохимик стартира с победа в контролите за новия сезон

09-09-2020 20:25 | BGvolleyball.com

Мъжкият отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) стартира с победа в контролите за новия сезон 2020/21. Шампионите надиграха като домакини украинския Епицентр-Подоляни (Хородок), който е участник в третия по сила евротурнир - за Купата на претендентите, с 3:0 (25:22, 25:19, 25:23) в първата среща между двата тима, която се игра в бургаската зала „Младост“.

Последва допълнителен гейм, в който нефтохимиците отстъпиха на съперника с 21:25. В него треньорът Николай Желязков даде възможност на повече играчи да се включат в срещата.

На 10 септември (четвъртък) от 15:00 часа предстои втори приятелски мач между двата тима. Срещите са затворени за публика.

Контролите са част от подготовката на Нефтохимик преди участието си в квалификациите на Шампионската лига. Родният първенец ще играе на турнира в Австрия, където съперници ще бъдат СК Задруга Айх/Доб и Динамо (Москва) с Цветан Соколов в състава.