Цветан Соколов и Динамо с трета победа в Русия

11-10-2020 21:10 | BGvolleyball.com

Националът Цветан Соколов и тимът на Динамо (Москва) записаха трета победа в руската Суперлига. Волейболистите на Константин Брянский надиграха Югра-Самотлор (Нижневартовск) с 3:0 (25:14, 25:16, 27:25) в мач от четвърти кръг, изигран в Москва.

Така Динамо е трети в таблицата с 9 точки (3 победи), Югра-Самотлор е десети с 3 точки (1 победа, 3 загуби).

Цецо Соколов бе титуляр в два от трите гейма и се разписа с 8 точки. Най-резултатен бе Ярослав Подлесних с 15 точки (1 ас, 2 блокади), 10 добави Иля Власов (1 ас, 2 блокади). За тима от Сибир Виталий Папазов приключи с 13 точки

В следващия кръг Динамо среща Локомотив (Новосибирск) на Пламен Константинов, а волейболистите на Валерий Пясковский - Зенит (Санкт Петербург). Мачовете са на 17 октомври (събота).