Допускат до 600 зрители на турнира в Бургас за Суперлигата

12-10-2020 17:45 | BGvolleyball.com

До 600 зрители ще бъдат допускани в зала "Младост" в Бургас на предварителния турнир от Суперлигата при мъжете, който е за определяне на отборите в първата и втората осмица на елита.

Нефтохимик 2010 е домакин на група 1, в която са тимовете още на ЦСКА, Дунав (Русе) и Тетевен Волей (Тетевен). Турнирът започва преди останалите надпревари, като ще се проведе от 14 до 16 октомври.

В съботния ден волейболистите на Нефтохимик 2010 спечелиха Суперкупата на България в София, като направиха успешен старт за новия сезон 2020/21. Време за празненства обаче няма, като шампионите от Бургас се готвят усилено за предстоящите важни срещи от шампионата на свой терен.

Билетите са на цена 3 лева, като са за целия ден. Турнирът ще се проведе при пълно спазване на всички епидемиологични мерки, заявиха от бургаския клуб. Зрителите ще бъдат настанявани през седалка, като вече има специални обозначения върху тях. Всеки посетител трябва да бъде задължително с маска.

Победителят от турнира се класира директно за първата осмица на Суперлигата. Класиралите се на 2-ро и 3-то място продължават битката за попадане сред първите осем. Играят помежду си в серия до 2 победи от 3 мача, като се зачита и двубоят между двата тима в групата от предварителния турнир.

Програма на група 1 в Бургас можете да видите тук.