Емилия Димитрова и Христина Вучкова изведоха ПТТ до нова победа

13-10-2020 17:25 | BGvolleyball.com

Националките Емилия Димитрова и Христина Вучкова записаха нови силни изяви в турската Лига. Родните представителки и техният ПТТ Спор (Анкара) надиграха категорично Чан Генчлик Кале Спор с 3:0 (25:20, 25:18, 25:18) в мач от девети кръг на първенството.

Така ПТТ е седми с 15 точки (4 успеха, 5 загуби), съперникът е 12-и с 9 точки (3 победи, 6 поражения)

Емилия Димитрова отново бе най-резултатна със 17 точки (1 ас, 3 блокади). Лисбел Мехия завърши с 16 точки (1 ас, 5 блокади). Другата българска националка - Христина Вучкова добави 10 точки (1 ас, 1 блокада), като с постиженията си е в челото на класацията на състезателките с най-много печеливши блокади.

Паяка, какво е известна нашата волейболистка, е на второ място с 28 блока, колкото има и Аслъ Калач от THY (Истанбул). В класацията за брой точки от блокада на гейм Хриси е пета с 0,88 (28 в 32 гейма).

За Кале Спор най-голям актив записа Ана Паула Борго със 17 точки, Таис Соуса се отчете с 12 точки (1 блокада)

Следващият двубой за ПТТ е на 17 октомври (събота), срещу Карайоларъ. Кале се изправя срещу Саръйер Беледийе.