ЦСКА преклони Дунав в пет гейма

14-10-2020 21:35 | BGvolleyball.com

Тимът на ЦСКА стартира с петгеймова победа в турнира за определяне на първа и втора осмица, след като се наложи драматично над Дунав (Русе) с 3:2 (25:22, 25:22, 24:26, 23:25, 15:12) в среща от група 1 на надпреварата.

Така "червените" заемат втората позиция в класирането с 2 точки, Дунав е трети с 1 точка.

Двата тима започнаха равностойно срещата, след което ЦСКА взе нещата в свои ръце. На моменти съперникът се приближаваше, но в крайна сметка столичани поведоха след 25:22.

Играта протече идентично в следващия гейм, с разликата, че няколко пъти в средата русенци поведоха.

Третата част бе под диктовката на ЦСКА, но в ключови моменти волейбиистите на Дани Милушев обърнаха и спечелиха след 24:26.

Ситуацията се повтори и в четвъртата част. Резултатът бе изравнен и мачът влезе в тайбрек.

В него ролите се разменяха, но ЦСКА успя да се поздрави с победата благодарение на силния си дух и воля за победа.