Матей Казийски и Аспарух Аспарухов със силни изяви в петгеймов трилър за Верона

15-10-2020 11:48 | BGvolleyball.com

Българската волейболна звезда Матей Казийски и отборът на Блу Волей (Верона) претърпяха трето поражение в италианската Суперлига. Воденият от бившия национален селекционер Радостин Стойчев, част от който е и младият национал Аспарух Аспарухов, отстъпи като гост на Тоно Калипо Калабрия (Вибо Валентия) с 2:3 (22:25, 25:23, 25:20, 17:25, 11:15) в двубой от пети кръг, изигран в "Пала Маята" в южния италиански град.

Верона заема петото място в таблицата със 7 точки (2 победи, 3 загуби), Вибо Валентия е четвърти с 8 точки (3 успеха, 2 поражения)

Матей Казисйки изигра поредния си силен мач, като се разписа с 20 точки (1 ас, 2 блокади) и бе най-резултатен. Аспарух Аспарухов добави 15 точки (1 ас, 2 блокади). С 18 точки завърши Стефан Бойер (4 блокади). За съперника Тибо Росар се разписа с 20 точки (1 блокада), Бартелеми Шинениезе се отчете с 15 точки (3 блокади)

В следващия кръг Верона се изправя срещу Алианц (Милано), волейболистите от Калабрия излизат срещу Консар (Равена) и Алекс Грозданов.