Дунав с първа победа в Бургас (снимки)

15-10-2020 16:49 | BGvolleyball.com

Тимът на Дунав (Русе) рeализира първа победа в група 1 от предварителния турнир за определяне на първата и втората осмица на Суперлигата. Волейболистите на Данаил Милушев надиграха  категорично Тетевен Волей с 3:0 (25:13, 25:22, 25:12) в първия двубой за деня в зала "Младост" в Бургас. Така след поражението от ЦСКА с 2:3 гейма в първия ден, сега русенци извоюваха важен успех и остават в играта за второто място.

Русенци започнаха двубоя ударно - с преднина от 4 точки. Атака на Стефан Иванов от "зеления" тим прекъсна серията за кратко, след което момчетата на Дани Милушев продължиха да увеличават преднината си. Така Дунав затвори без проблем първата част след 25:13.

Вторият гейм стартира с грешки на русенските волейболисти, което позволи на съперника да поведе. Резултатът обаче бързо бе изравнен и в следващите минути играта бе точка за точка. Впоследствие играчите на Дани Милушев дръпнаха и оформиха комфортна преднина, която се запази почти до края. Две атаки и блокада на Илиян Иванов намалиха разликата само на точка. В крайна сметка Дунав излезе от ситуацията и спечели частта при 25:22.

Третата част започна ударно за Дунав - 8:0. Доминацията се запази до края и русенският отбор записа чиста победа след 25:12.

В третия ден, 16 октомври русенци срещат Нефтохимик, а Тетевен Волей - ЦСКА. Мачовете са от 18:30 и 16:00 ч.