Вдъхновен Хебър не даде шанс на пловдивския Локо (снимки)

15-10-2020 21:58 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) отбелязаха летящ старт пред собствена публика, в група 2 от допълнителните  турнири за определяне на местата в първа и втора осмица на Суперлигата при мъжете. Тимът, воден от Атанас Петров, победи ПСК Локомотив (Пловдив) с 3:1 (25:21, 23:25,  25:19, 25:14 ) в среща, която се игра в пазарджишката зала „Васил Левски“.

За този мач трибуните на спортното съоръжение запълниха капацитета си от 50 % вместимост за публика в условия на пандемия, като феновете показаха, че ще бъдат солидна подкрепа на своите любимци. Организаторите от ВК Хебър пък се погрижиха за настроението на зрителите, като на почивките излизаха атрактивни мажоретки.

Така „тигрите“ победиха чисто основен съперник за върха в този поток и започнаха успешно с 3 точки. Пловдивчани сформираха солидна селекция за новия сезон в Суперлигата, като заявиха амбиции за присъствие сред първите осем в елита, но не успяха да направят някаква изненада, освен един спечелен гейм.

Домакините стартираха уверено, като показаха стабилна игра през по-голямата част от мача и доминираха над съперника. В първата част те не позволиха противодействие на пловдивчани и диктуваха развоя.

Втората част започна равностойно, а тимът на Локомотив показа, че ще се бори с всички сили. В решителните минути пловдивчани се откъснаха в резултата. След добро посрещане и отлични атаки те успяха да покажат повече издържливост и успяха да наложат волята си с 25:23, като изравниха играта 1:1 гейма.

Това амбицира домакините, като в третата част те излязоха с друго лице. Още от началото на гейма „тигрите“ показаха класа, взеха преднина, поддържаха я докрай и спечелиха гейма с разлика, като отново взеха предимство в резултата 2:1 гейма.

В четвъртата част Хебър започна много стабилно и продължи възходящата си линия. Подобри се посрещането, а от там играта стана по-разнообразна и с повече атаки през центъра. Домакините поведоха с 5:1, след серия на сервис на македонския национал Александър Ляфтов. „Тигрите“ продължиха с отличните изяви и увеличиха преднината на 11:4 и 18:10. До края на гейма те бяха водещият отбор и се поздравиха с крайния успех след разгромна разлика.

Във втория си мач от група 2 съставът на Хебър се изправя срещу Левски София, който започна с победа над Черно море с 3:0 гейма. Двубоят е на 16 октомври от 20:00 часа  и ще бъде изключително важен за крайното класиране на потока. Успех за Хебър ще го бетонира на първото място, а "сините" и пловдивчани ще спорят помежду си за втората позиция.

Най-резултатен за победата на Хебър бе Брадли Гънтър с 27 точки 2 блока, 3 аса и 58% ефективност в атака) за победата.

За тима на Локомотив Тодор Вълчев приключи с 18 точки (1 блок, 2 аса, 50% ефективност в атака и 57% позитивно посрещане).