Берое се справи с Арда за час

16-10-2020 18:48 | BGvolleyball.com

Отборът на Берое 2016 (Стара Загора) постигна първа победа в предварителния турнир за определяне на първа и втора осмица на Суперлигата. Момчетата на Иван Тасев надиграха категорично Арда (Кърджали) с 3:0 (25:19, 25:18, 25:17) в среща от група 3, изиграна в зала "Добротица" в Добрич.

Така Берое заема третата позиция в таблицата с 3 точки (1 победа, 1 загуба). Арда остава на последната позиция с 0 точки.

Старозагорци поведоха в резултата от самото начало, но позволиха на съперника да изравни. Играта тръгна точка за точка. Впоследствие беройци отново поеха инициативата и затвориха със стабилна разлика.

Двата тима започнаха равностойно във втората част. Волейболистите на Иван Тасев дръпнаха и до края продължиха да владеят положението. Авансът бе увеличен на 2:0 гейма.

В третата част Арда излезе напред, но не съумя да запази предимството си. Берое обърна и отново бе водещ. В следващите минути мачът просто се доигра и състезателите от града на липите се поздравиха с първия си успех в турнира.

Топреализатор бе Иван Чолев с 24 точки (5 аса, 2 блокади), с 14 се разписа Руси Желев. За съперника Манол Янев завърши с 9 точки

Утре (17 октомври) Берое се изправя срещу Пирин (Разлог), Арда играе срещу домакина Добруджа 07. Двубоите са от 17:30 и 20:00 ч.