Нефтохимик спечели убедително група 1, официално в осмицата

16-10-2020 19:58 | BGvolleyball.com

Носителят на Суперкупата на България и действащ шампион в Суперлигата Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели група 1 на предварителните турнири за определяне на първа и втора осмица на първенството. Бургаският тим надигра категорично Дунав (Русе) с 3:0 (25:18, 25:16, 25:16) в последния двубой, изигран в зала "Младост" в морския град.

Волейболистите на Николай Желязков завършиха като еднолични лидери в класирането с 9 точки (3 победи) и само един загубен гейм. Дунав остана трети с 4 точки (1 успех, 2 загуби) и ще продължи битката за място в първата осмица с ЦСКА, който е втори.

Двата отбора започнаха равностойно отначало, после бургазлии доминираха. Шампионите позволиха на русенския тим да изравни на два пъти, но не допуснаха съперникът да ги преодолее.

Волейболистите на Дани Милушев започнаха добре втория гейм, но Нефтохимик успя да наложи волята си и да спечели.

В третата част нещата се развиха идентично и шампионите постигнаха чиста победа.

Най-резултатен в срещата бе Златко Кьосев с 14 точки (1 ас), Жани Желязков добави 10 точки (3 аса, 1 блокада). За русенския тим Дейвид Кръстев бе с най-голям актив - 11 точки (1 блокада).

Припомняме ви, че победителите в четирите групи се класират директно за първата осмица на Суперлигата. Класиралите се на 2-ро и 3-то място във всяка група продължават битката за останалите 4 места в първата осмица. Играят помежду си в серия до 2 победи от 3 мача, като се зачита и двубоят между двата тима в групата от предварителния турнир. Загубилият мача в групата е домакин във втората среща. При евентуално достигане до трета решителна среща спечелилият двубоя в групата има домакинско предимство. Победителите се класират за първата осмица на Суперлигата, а загубилите ще играят във втората осмица заедно с четирите отбора, останали на последно място в групите от предварителния турнир.