Дунав стартира с петгеймова победа

Снимка: Архив.

15-11-2020 20:05 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Дунав (Русе) стартираха сезона във Втората осмица с трудна, но сладка победа. Воденият от Данаил Милушев тим се наложиха над Черно море (Варна) с 3:2 (25:12, 21:25, 25:22, 22:25, 15:8) в двубой от трети кръг на първенството.

Дунав е пети в таблицата с 2 точки (1 успех), варненци са шести с 1 точка.

Първата част премина под цялостната доминация на русенци. Вторият гейм започна добре за гостите, след което играта продължи точка за точка. "Моряците" имаха своите силни моменти още няколко пъти и успяха да изравнят резултата 1:1 гейма.

Домакините поведоха в началото на третата част, после двата тима бяха равностойни. Волейболистите на Данаил Милушев продължиха да бъдат водещи, но след средата на гейма варненци набраха скорост и дръпнаха. Леон Тончев се превърна в герой, благодарение на силната му игра в атака и на блокада в ключови ситуации. Русенският отбор отново излезе напред.

В решителния четвърти гейм Дунав имаше превес и запази преимуществото си почти до края. След 20:17 обаче се усети разколебаване и съперникът взе нещата в свои ръце, реализирайки пет поредни точки. Въпреки опитите на "синьо-белите" да се върнат, мачът влезе в тайбрек.

Двата отбора играха равностойно, но постепенно дунавци намериха ритъма и не позволиха повече грешки. Ас на Леон Тончев и атака на Ангел Павлов сложиха край на мача след 15:8 и 3:2 гейма.

Топреализатор на срещата бе Леон Тончев с 23 точки (4 аса, 3 блокади), с 20 точки се разписа Дейвид Кръстев (1 блокада). Георги Чалъков добави 13 точки (1 ас, 1 блокада). За Черно море Петър Петров приключи с 18 точки (1 ас, 3 блокади), с 15 точки завърши Иван Манолов (1 блокада)