Марек спечели дербито на Югозапада

17-11-2020 18:49 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) спечелиха първото за сезона югозападно дерби в Суперлигата. Момчетата на Виктор Карагьозов се наложиха над Пирин (Разлог) с 3:1 (16:25, 25:22, 25:21, 25:18) в отложена среща от втори кръг, изиграна в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

Марек е лидер във временното класиране със 7 точки (2 победи, 1 загуба), Пирин е седми с 0 точки и 3 поражения.

Разложани започнаха силно, след което продължиха убедително в следващите минути. Съперникът се доближи на няколко пъти, но не успя да преодолее своеобразните домакини на двубоя.

Във втората част двата отбора играха равностойно отначало, след което дупнишкият тим пое инициативата и изравни резултата.

Третият гейм започна идентично на предходния, но волейболистите на Виктор Карагьозов се откъснаха рано и не позволиха на Пирин да обърне. Играта продължи възходящо за Марек и в четвъртата част и гостите записаха 14-а си победа в дербито на Югозапада.

В следващия си мач Марек приема Нефтохимик 2010 (Бургас), на 27 ноември (петък). Разложани пък се изправят срещу Левски София на 20 ноември (петък).

Статистика от мача можете да видите тук.