Левски разби Пирин

20-11-2020 18:14 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Левски София записаха първи успех в Първата осмица на Суперлигата. Воденият от Андрей Жеков тим надигра категорично Пирин (Разлог) с 3:0 (25:15, 25:18, 25:17) в мач от четвърти кръг, изигран в зала "Панайот Пондалов".

Левски е на петата позиция с 3 точки (1 победа, 1 загуба), Пирин е седми с 0 точки (4 поражения) и два мача повече.

В първата част "сините" домнираха изцяло и поведоха категорично в резултата. Във втория гейм левскарите отново бяха водещи, като на няколко пъти разложани се доближиха. Не се случи нищо повече и волейболистите на Андрей Жеков  оформиха аванс от 2:0 гейма.

Третата част също премина под диктовката на столичани и те се поздравиха с чиста победа.

Най-резултатен бе Александър Николов с 14 точки, Боян Йорданов добави 12 точки (2 блокади).

За съперника Петър Петров завърши с 11 точки.

В следващия си мач Левски среща шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас), а разложани излизат срещу Добруджа 07. Двубоите са от шести кръг и са на 5 и 6 декември (събота и неделя).