Локомотив без проблеми срещу Черно море

Снимка: Архив.

20-11-2020 19:14 | BGvolleyball.com

Отборът на ПСК Локомотив (Пловдив) записа втори успех във Втората осмица на Суперлигата, след като надигра без проблеми като гост Черно море (Варна) с 3:0 (25:16, 25:18, 25:16) в мач от четвърти кръг, изигран в зала "Христо Борисов" в морската ни столица.

Локомотив е на лидерската позиция във временното класиране с 6 точки (2 победи), "моряците" са четвърти с 4 точки (1 победа, 2 загуби)

Пловдивчани доминираха изцяло в срещата и не оставиха шансове за съпротива на домакините.

Топреализатор бе Венцислав Георгиев с 14 точки (2 аса, 1 блокада), 10 точки добави Васил Атанасов (1 ас, 4 блокади). За съперника Кристиян Димитров, Иван Манолов и Петър Петров приключиха с по 7 точки

В следващия си двубой Локо се изправя срещу Славия, на 25 ноември (сряда), а Черно море играе срещу Ботев (Луковит) ден по-рано. Срещите са отложени от първи кръг.