Дунав с категорична победа над Арда

20-11-2020 19:35 | BGvolleyball.com

Тимът на Дунав (Русе) се поздравиха с втората си победа във Втората осмица на Суперлигата, след като надиграха категорично Арда (Кърджали) с 3:0 (25:16, 26:24, 25:16) в мач от четвърти кръг на първенството, изигран в зала "Арпезос" в родопския град.

Дунав е трети в таблицата с 5 точки (2 победи), Арда е седми с 0 точки (4 поражения)

Домакините и гостите бяха равностойни, след което Арда поведе. Резултатът се обърна и русенци излязоха напред. Момчетата на Данаил Милушев взеха аванс след 25:16.

Вторият гейм стартира идентично, но този път кърджалийци останаха стабилни и водеха почти до края. При 22:21 Дунав се залепи за съперника. Последва битка от двете страни на мрежата и в крайна сметка русенският отбор спечели и втората част.

Впоследствие ситуацията се повтори, състезателите на Данаил Милушев обаче бяха повече от категорични и нямаха особени трудности да постигнат втората си победа.

Топреализатор бе Дейвид Кръстев със 17 точки (3 аса, 2 блокади), Леон Тончев добави 9 точки (2 аса). За водения от Иван Халачев тим Манол Янев се разписа с 11 точки (1 ас, 1 блокада)

Следващата среща на Дунав е на 30 ноември (понеделник), с Ботев (Луковит). Арда излиза срещу ПСК Локомотив (Пловдив) на 27 ноември (петък).