Пламен Константинов изведе Локо до четвърта победа в Русия

21-11-2020 18:29 | BGvolleyball.com

Бившият национален селекционер Пламен Константинов изведе шампиона Локомотив (Новосибирск) четвърта победа в руската Суперлигата. “Железничарите” надиграха категорично Динамо-ЛО с 3:0 (25:21, 25:20, 25:20) в мач от 10-и кръг.

Така Локомотив се изкачи на четвърта позиция във временното класиране с актив от 13 точки (4 победи, 2 загуби)

Цял мач Локомотив изигра юношата на клуба Слави Костадинов. 19-годишният разпределител бе привлечен спешно от състава на Локомотив 2, който е воден от Георги Петров, за да замени отсъстващия титулярен плеймейкър Константин Абаев и неговия заместник Александър Воропаев.

Слави Костадинов е син на бившия баскетболист на Балкан (Ботевград), Спартак (Плевен) и Фикосота (Шумен) Мариян Костадинов, който в момента е треньор в школата на Несебър. Майка на високия 199 сантиметра плеймейкър е бившата руска волейболистка на Шумен Марина Летковская. Слави Костадинов има двойно гражданство - българско и руско.

Най-резултатен за Локо бе Сергей Савин с 15 точки (2 аса, 1 блокада), сръбският диагонал Дражен Лубурич добави 14 точки  (2 аса). Марко Ивович се отчете с 13 точки  (1 ас, 2 блокади). За Динамо-ЛО най-голям актив записа бившия руски национал Денис Бирюков с 14 точки (1 блокада).

В следващия кръг Локо среща Зенит (Санкт Петербург), на 24 ноември (вторник).