Кубинците дебютираха за Монтана с победа над Сливнишки герой

Кубинските национали Виктор Рамон и Луис Видал отбелязаха дебют с екип на Монтана в приятелския мач със Сливнишки герой. Снимка: chervenkarton.com

09-10-2021 13:18 | chervenkarton.com

Отборът на Монтана победи Сливнишки герой (Сливница) с 3:0 (25:17, 25:14, 25:14) в контролна среща играна пред празни трибуни в зала „Младост“. За водения от треньора Даниел Певв тим това бе втора проверка преди началото на новия сезон. По-рано през седмицата бе записан успех с 3:0 над Ботев (Луковит). Тази вечер волейболистите на Монтана приемат столичния Левски София от 18:00 часа за трети приятелски мач.

Монтанчани играха с настроение и затвориха мача за 54 минути. Димитър Калчев бе най-резултатен за домакините с 23 точки. С по 10 т. завършиха Мартин Кръстев и привлеченият от Добруджа диагонал Жулиен Георгиев. Дебют за тима направиха и двете нови попълнения от куба - младежките национали Виктор Рамон (14 т.) и Луис Видал (9 т.), които също се представиха на ниво.

За гостите Методи Ананиев се отличи с 6 т. Двата отбора изиграха и четвърти гейм, който бе спечелен от домакините с 16-14.

Монтана: Димитър Калчев 23, Жулиен Георгиев 10, Стефан Чавдаров 6, Луис Видал 9, Максимилиян Талер 1, Виктор Рамон 14 (Мартин Кръстев 10, Любослав Симеонов 2, Стефан Георгиев, Мартин Божилов-либеро, Методи Методиев-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Сливнишки герой: Методи Ананиев 6, Павел Душков 3, Ерик Стоев 5, Мариян Наков 2, Стоил Палев 2, Иван Тасев 1 (Костадин Стойков 4, Георги Левенов 3, Теодор Манчев, Борис Димов-либеро, Георги Митов-либеро). Треньор: Мартин Стоев.