ЦСКА трети в елита при мъжете след пета поредна победа

Снимка:start-photo.bg/НВЛ

19-11-2021 20:55 | BGvolleyball.com

Волейболистите на ЦСКА продължават уверено по своя път в първенството на Супер Волей при мъжете, като все повече заявяват лидерски позици за този сезон. Тимът, воден от Сашо Попов, надигра като домакин Сливнишки герой (Сливница) с 3:0 (25:19, 25:19, 25:20 ) в зала „Васил Симов“.

С това армейците записаха пети пореден успех, като заемат трето място във временното класиране. Със същия актив от пет победи е и Хебър, но шампионите, които са без загубен гейм до момента изпреварват армейците с по-добро геймово съотношение. Двата тима са с мач-по-малко от водача Пирин, поради отложена среща помежду им.

Волейболистите на ЦСКА доминираха с много силен и добре насочен начален удар, което до голяма степен затрудни посрещането на гостите. „Армейците” завършиха с 10 точки от сервис, като защитата също имаше възможност да покаже високото си ниво заради проблемите на състава на Мартин Стоев в нападение.

Нов много добър мач изигра атомното дуо в атака на „червените” – Реда Хайкал и Георги Татаров. Двамата записаха съответно 15 и 14 точки, като египетският диагонал заби 4 аса и направи 1 блок, а 18-годишният посрещач също се отличи с една успешна блокада. Опитният Милош Терзич пък добави 10 точки (1 блок).

Статистика от мача вижте тук.

Следващата седмица ЦСКА приема Нефтохимик 2010” Двубоят е на 24 ноември от 18:30 часа.

Програма, резултати и временно класиране в Супер Волей вижте тук.