Марек видя зор, но взе три точки в Севлиево

21-11-2021 20:44 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) надиграха новака Раковски 1964 (Севлиево) с 3:1 (22:25, 25:20, 27:25, 26:24) в последния мач от шести кръг на Супер Волей при мъжете.

Така тимът, воден от Найден Найденов, отбеляза трета победа в елита, като с три загуби и 9 точки заема осмо място във временното класиране. Съставът на Раковски 1964 записа шеста загуба, като без спечелена точка се намира на последната шестнадесета позиция.

Домакините се опълчиха максимално на дупничани, като на свой терен се раздадоха и направиха срещата доста интересна, а в последните две части интригата бе пълна. Тимът от Севлиево успя да изненада съперника и да вземе първата част, като с това записа първи спечелен гейм в шампионата. Въпреки самоотвержената борба, в третата и четвъртата силите не стигнаха за нещо по-значимо в мача.

От своя страна Марек пристигна в Севлиево след гостуването в Турция на местния първенец Халкбанк (Анкара) за Купата на претендентите. Пътуването, умората и серията от мачове може би допринесоха за по-колебливото представяне в този двубой. Все пак дупничани показаха, че са по-класният тим, като не допуснаха изненади.

След като изгубиха първата част, във втората те намерихя верния път и бяха водещи на полето. След равенеството 1:1, домакините се хвърлиха с всички сили да опитат да вземат максимума. В третата част те изоставаха с 21:24, но направиха геройство и изравниха при 24:24. Опитът на Марек си каза думата и след два геймбола, третият бе успешен за дупничани за затваряне на гейма.

Подобна ситуация се разви и в четвъртата част, като Марек водеше с 24:22, но отново допусна изравняване. Представителите на Раковски обаче отново не успяха да надскочат постигнатото. Марек не показа повече колебания, събра се и затвори гейма когато трябваше, като изкова крайната победа с 3:1.

Раковски 1964: Виталий Пархоменко, Алекс Николов, Веселин Илиев, Атанас Цветанов, Владимир Христов, Дамян Огнянов - Валентин Пейчев-либеро (Преслав Мартинов, Андрей Русков, Антонио Иванов)

Марек: Стефан Узунов, Димитър Дулчев, Светослав Иванов, Цветелин Цветанов, Ивайло Дамянов, Любчо Янков - Димитър Механджийски-либеро (Лука Костик, Георги Бъчваров)

Програма, резултати и временно класиране в Супер Волей вижте тук.