ВК Люлин с нов двоен успех в софийското първенство за прекадети и кадети

Прекадетите на Люлин надиграха СУ с 3:1 гейма в софийското градско първенство

22-11-2021 18:30 | Ани Колева

За втори пореден кръг ВК Люлин отбелязва двоен успех в софийското градско първенство по волейбол за прекадети (състезатели, родени 2007/2008 година) и кадети (състезатели, родени 2005/2006 година). Така клубът от едноименния столичен квартал показва възходяща линия и заявява амбиции за осезателно присъствие при подрастващите.

При прекадетите волейболистите на Люлин се наложиха като гости над Софийски университет с 3:1, в мач от трети кръг. С това тимът записа втора поредна победа, след като на старта се наложи над ЦСКА с 3:2 гейма. Във втори кръг поради ротацията люлинци почиваха.

Това им отрежда второ място във временното класиране с 5 точки. Първи е Левски с 6 точки и без загубен гейм. В този кръг „сините“ почиваха. Съставът на СУ е на пето място с една победа, две загуби и 3 точки.

С първи успех се поздрави тимът на Славия, който надигра като гост ЦСКА с 3:1 гейма. Така с една загуба и 3 точки „белите“ са четвърти в класирането. ЦСКА е на шеста позиция с две загуби и 1 спечелена точка.

В третия мач от този кръг ВА Стойчев Казийски победи Локомотив 1929 (София) с 3:0. Това бе първи мач за младите волейболисти на Акдемията, които имат две отложени срещи и не играха в предишните два кръга.

Програма, резултати и временно класиране за прекадети вижте тук.

В по-горната възрастова група – кадети, съставът на ВК Люлин постигна по-труден успех от прекадетите, като надигра като гост Септември с 3:2 гейма. Така с две победи и 5 точки люлинци заемат трето място във временното класиране.  Септември е четвърти с една победа, две загуби и 4 точки.

В другия мач от този кръг кадетите ЦСКА взеха реванш от Славия, като надиграха съперника с 3:2 гейма в зала „Васил Симов“. С това „червените“ заемат шеста поззиция с един успех, две поражения и 2 точки. Белите са със същия актв, но са пети с 3 точки.

В последния мач от този кръг ВА Стойчев-Казийски надигра ВШВН с 3:0 гейма. Така представителите на Академията временно оглавиха класирането с две победи, една загуба и 7 точки.

Лидери и в две възрасти са волейболистите на Левски София, които имат по две победи и са без загубен гейм. „Сините“ почиваха в този кръг и при прекадетите и при кадетите.

Програма, резултати и временно класирана за кадети вижте тук.