Българските рефери с все повече престижни назначения в Европа


Българските рефери с все повече престижни назначения в Европа

Снимки: Архив. 

22-11-2021 20:38 | BGvolleyball.com

 

Български рефери получиха редица престижни назначения в европейските клубни турнири.

 

Един от най-изявените ни родни съдии - Александър Виналиев, ще бъде първи съдия на два от двубоите от първата по сила надпревара - Шампионската лига. Българинът ще ръководи срещите от група В между Зираатбанк (Анкара) и Динамо (Москва) - на 13 януари, и на двубоя от група D между Войводина (Нови Сад) и Берлин Рисайклинг Волейс на 9 февруари. 

 

 

Само след седмица пък други наши представители - Ивайло Иванов и Добромир Добрев ще свирят мачове от група В и група С, съответно между Зираатбанк (Анкара) и Грийнярд (Маасейк) и между Закса (Кенджежин-Кожле) и Меркур (Марибор). Срещите са на 1 декември (сряда). 

 

 

Ето всички предстоящи наряди от евротурнирите: 

 

Шампионска лига, мъже, групова фаза 

 

01-12-2021, Зираатбанк (Анкара) - Грийнярд (Маасейк), първи съдия - Ивайло Иванов 

 

01-12-2021, Закса (Кенджежин-Кожле) - Меркур (Марибор), първи съдия - Добромир Добрев 

 

13-01-2022, Итас Трентино (Тренто) - Кан, втори съдия - Ивайло Иванов 

 

 

08-02-2022, Меркур (Марибор) - Закса (Кенджежин-Кожле), втори съдия - Добромир Добрев 

 

09-02-2022, Локомотив (Новосибирск) - Кучине Лубе (Чивитанова), първи съдия - Константин Йовчев 

 

 

Купа на ЦЕВ, мъже, 1/16-финали 

 

01-12-2021, Скра (Белхатув) - Дукла (Либерец), втори съдия - Илиян Георгиев  

 

01-12-2021, КСС КНЕ Лапи ДЕЖ-СКМ (Залъу) - Лео Шус ПъркинЕлмър (Модена), първи съдия  - Чавдар Марев 

 

 

07-12-2021, Олимпиакос (Пирея) - Монпелие ХСК ВБ, първи съдия - Атанас Върбанов 

 

08-12-2021, Фойникас (Сирос) - Волей Хаасроде (Льовен), втори съдия - Любомир Сираков 

 

 

Купа на претендентите, мъже, 1/16-финали  

 

30-11-2021, Омония (Никозия) - Нарбон Волей, втори съдия - Стоян Барев 

 

08-12-2021, КСА Стяуа (Букурещ) - ВК Лоренцвайлер (Люксембург), първи съдия - Хари Салабашиян 

 

08-12-2021, ОК Ниш - Спортинг (Лисабон), втори съдия - Илия Пенков 

 

08-12-2021, Пензюдьор (Будапеща) - Епицентър-Подоляни (Хородок), първи съдия - Симеон Иванов 

 

 

09-12-2021, Техтум Ахел - КАИ (Теруел), втори съдия - Ваня Първанова 

 

 

Шампионска лига, жени, групова фаза 

 

25-11-2021, Игор Горгонзола (Новара) - THY (Истанбул), група С, втори съдия - Ивайло Иванов 

 

08-12-2021, ЖОК Уб - Група Азоти Хемик (Полице), група Е, първи съдия - Константин Йовчев 

 

08-12-2021, Веро Волей (Монца) - АСПТТ Мюлуз, група В, първи съдия - Добромир Добрев 

 

23-12-2021, Група Азоти Хемик (Полице) - Просеко Док Имоко Волей (Конеляно), група Е, първи съдия - Добромир Добрев 

 

02-02-2022, Дукла (Либерец) - Динамо (Москва), група С, втори съдия - Александър Виналиев 

 

15-02-2022, ЛП Сало - Веро Волей (Монца), група В, втори съдия - Константин Йовчев 

 

 

15-02-2022, Дрезднер СК - Прометей (Днипро), група А, първи съдия - Ивайло Иванов 

 

 

Купа на ЦЕВ, жени, 1/16-финали 

 

24-11-2021, ВК Уп (Оломуц) - ЖОК Бимал Йединство (Брчко), втори съдия - Хари Салабашиян 

 

24-11-2021, ПАОК (Солун) - Астерикс Аво (Беверен), първи съдия - Илия Пенков 

 

24-11-2021, КСМ Волей-Алба Блаж - Вашаш Обуда (Будапеща), първи съдия - Борислав Йорданов 

 

 

Купа на претендентите, жени, 1/16-финали 

 

23-11-2021, ТК Каунас - Нилюфер Беледийе, първи съдия - Мартин Янакиев 

 

24-11-2021, Нилюфер Беледийе - ТК Каунас, втори съдия - Мартин Янакиев 

 

 

 

 

---------

 

 

 

 

 

 

 

---

 

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Тагове: Шампионска лига волейбол 2022 мъже
Коментари
palms bet 7sport.net
Супер Волей мъже | Редовен сезон
Левски София 17:30 Раковски-1964
Марек Юнион-Ивкони 17:30 Ботев Луковит
Берое 2016 18:00 Добруджа 07
Пирин 18:00 Славия
Нефтохимик 2010 18:00 Дунав
Сливнишки герой 18:00 Хебър
Национална волейболна лига Висша лига | Западна група
Септември Про Синема 14:30 Град
Етрополе 17:00 Софийски университет
Тетевен Волей 18:00 Миньор
Звездец 18:00 ВА ′Стойчев-Казийски′
Национална волейболна лига Висша лига | Източна група
Велики Преслав 14:00 Берое 2
Родопа 16:00 Черноморец Бяла - 2008
Черно море 17:00 Арда
Демакс лига жени | Редовен сезон
Берое 15:00 Марица
Перун 17:00 Славия
Локомотив 1929 17:00 ЦСКА
Регион Витоша (кадети)
Славия (кадети) 10:00 Люлин (кадети)
Септември Про Синема (кадети) 11:00 ВА Стойчев-Казийски (кадети)
ВШВН (кадети) 16:00 Левски София (кадети)
Регион Витоша (прекадети)
Славия (прекадети) 12:00 Люлин (прекадети)
Локомотив София (прекадети) 14:00 Левски София (прекадети)
СУ (прекадети) 15:00 ВА Стойчев-Казийски (прекадети)
Регион Витоша (прекадетки) | Група А
Локомотив София (прекадетки) 10:00 Академик (прекадетки)
Регион Витоша (прекадетки) | Група Б
Левски София (прекадетки) 10:00 Левски Волей (прекадетки)
Други новини